Energoefektivitātes risinājumi ražošanas procesiem

ESKO (energoservisa pakalpojuma sniedzējs) koncepts ir populārs visā Eiropā, bet Latvijā šis komercdarbības veids ir maz zināms, kā arī izpratne par energoefektivitātes iespējām biznesa vidē diemžēl ir zema. Tikai 1/5 daļa no visiem ražošanas uzņēmumiem pēdējo 3 gadu laikā ir veikusi energoefektivitātes pasākumus, un attiecīgi 4/5 ražošanas uzņēmumu nav informēti par speciālajiem finanšu instrumentiem un pat grantiem energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

Lai sekmētu energoefektivitātes pieaugumu un kāpinātu uzņēmumu konkurētspēju, 2016.gada 3.martā Saeima pieņēma Energoefektivitātes likumu, kas paredz pienākumu komersantiem ieviest energopārvaldības sistēmu, veikt energoauditu vai papildināt esošo vides pārvaldības sistēmu ar energoefektivitātes pasākumiem, vienlaikus informējot Ekonomikas ministriju par paveikto.

Biežākie iemesli, kāpēc netiek ieviesti energoefektīvi risinājumi, ir finansējuma un zināšanu trūkums. Šajā jomā vilcējspēks Latvijā ir ALTUM, kurš ir piesaistījis finansējumu, lai dotu impulsu uzņēmumu energoefektivitātes projektu plašākai izmantošanai. Programmas ietvaros finansējums paredzēts ESKO uzņēmumiem ar pieredzi un zināšanām enerģētikas sektorā kādā no nišām, kas šajā stāstā esam mēs "SIA EMT" un pārzinām visu par un ap lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem industrijā - elektromotoriem un sistēmu kopumā. Mēs nodrošinam nepieciešamo iekārtu projektēšanu, uzstādīšanu vai nomaiņu, apkopi, to modernizēšanu un pat finansēšanu sadarbības modeļa ietvaros.

Energoefektivitāte neaprobežojas tikai ar elektrības rēķina samazināšanu

Finanšu risinājums

Bez ķīlas - nav nepieciešams papildu nodrošinājums.

ESKO klienta energo ietaupījums nodrošina aizdevuma atmaksu.

Iespēja veidot klientu portfeli – katra iekārta vai energoefektivitātes projekts nav atsevišķs kredīts, bet pievienojams kopējam apstiprinātajam kredīta apjomam (portfelim).

Zeimerēšanas zāģa motora nomaiņa